Автозапчасти с Европы и Америки, оригинальные и неоригинальные, а также б/у в наличии и под заказ. Качественные масла и фильтры, автохимия и аксессуары. Профессионально подберем и доставим во все регионы Украины.

Закон 8487 и 8488

 

Детально про закон №8487 і 8488

«Погляд зі сторони» або «верхи не хочуть, а низи не можуть»

На сьогодні всі інтернет – мережі та засоби масової інформації завалені повідомленнями про щойно прийнятий закон №8487 і 8488, які викликали великі протиріччя, як серед власників «авто на європейських номерах» так і серед правників та юристів.

Як одні, так і другі ніяк не погоджуються назвати прийняття цих законів «доступним розмитненням Авто з європейською реєстрацією», тому що, насправді, вимоги власників таких Авто так і не були почуті владою.

При цьому, влада стверджує, що даний закон передбачає істотну знижку митних податків при реєстрації Авто.

Давайте розбиратися: що ж, все-таки входить і як виглядає нова модель оподаткування?

  • Ввізне мито + податок на додану вартість + митні платежі;
  • Акцизний збір (включає наступні ставки:

50 євро – бензин – об’єм до 3 тис. м 2; 100 євро – бензин - об’єм більше 3 тис. м 2; 75 євро – дизель; 150 євро – дизель від 3.5 тис. м 2).

№8487

Саме дороге задоволення в цій схемі – це ПДВ, аж 20% від вартості машини (питання хто і як буде оцінювати вартість авто остається відкритим). Базова ставка акцизу розрахована в Євро (хоча така валюта, як Євро в Україні ще офіційно не ходить).

Отже: базову ставку потрібно помножити на коефіцієнт залежно від року випуску та об’єму двигуна Авто. При цьому, власники ЄвроАвто, які розмитнять свій автомобіль протягом 90 днів після набуття чинності закону, отримують знижку 50%. (але ці дії зможуть зробити тільки власники тих авто, які були ввезені з 1.01.2015 до моменту вступу Закону в законну дію).

І ще, після підписання Президентом Закону, передбачається надання Кабінету Міністрів 30 днів (з моменту вступу в силу закону) для розробки порядку митного оформлення Авто з європейськими номерами. А це означає, що із 180 днів, які виділені для наче спрощеного механізму розмитнення, мінус 30 днів.

Суспільне невдоволення з приводу даних законів зростає і доказом цього є звернення до Президента, щодо накладення вето на дані закони,  є анонсування нової акції протесту, є відкритий лист Президенту від екс-голови ДФС та інші.

Але особливо пригнічує те, що людей спочатку заганяють в глухий кут, а потім  використовують в своїх же цілях політики.

Тому питання ще досі відкрите і коли буде остаточне рішення поки не ясно….

 

Якщо у вас є питання про закон №8487 і 8488 ви завжди можете звернутися до юристів компанії Autoplius Ukraine

 

Завжди з вами "Autoplius Ukraine"

Оставить комментарий